Bi fantka ali punčko? Prvi odziv na to vprašanje bo zagotovo: zakaj bi izbirali? Mati narava bo dala, kar bo dala. Bog bo dal, kar bo dal … Vendar pa prav narava dopušča, da izberemo spol svojega naslednika. Če le vemo, kako moramo ravnati, da bo otrok moškega ali ženskega spola.

Pri odločanju upoštevamo naravne zakonitosti (ženski hormonski ali ovulacijski cikel) in kozmične sile (lunin cikel). Iz teh podatkov je dneve za spočetje moškega ali ženskega potomca možno preprosto – izračunati. Danilo Kaič iz Ljubljane je za metodo določanja datuma spočetja in spola otroka izvedel v Švici. Mnogi švicarski ginekologi namreč poznajo to metodo. V določenih primerih materam, ki se jim rojevajo sami fantje, želijo pa si hčerko, ali obrnjeno, predlagajo, da same določijo spol naslednjega otroka. Pomagajo jim izbrati ugodne datume za spočetje otroka želenega spola. 

»V Sloveniji doslej za to ni bilo velikega zanimanja. Ko sem pred leti spraševal mlade starše, ali si za naslednjega otroka želijo fantka ali punčko, so mi vsi takoj zaupali želeni spol. Ko pa sem jim povedal, da dejansko obstaja znanje, kdaj je v teh primeru treba 'narediti' otroka, pa so me vsi gledali nejeverno in jih to ni zanimalo več,« pravi Danilo Kaič.

Metoda dr. Eugena Jonasa

Danilo Kaič se je naučil računati datume spočetja po metodi slovaškega zdravnika dr. Eugena Jonasa, zdaj že upokojenega oseminosemdesetletnega zdravnika. Njegovo metodo določanja časa otrokovega spočetja, njegovega spola in vitalnosti so na Max Planckovem inštitutu v Heidelbergu v Švici preverili na sto tisoč ženskah iz Švice, Francije, Avstrije, Italije in drugih držav ter dokazali, da metoda deluje. 

Za spol otroka se odločajo starši tudi drugje po svetu. Izračune po metodi dr. Jonasa izračunavajo v Avstraliji. Prek spletne strani (www.drjonasmethod.com, Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.) jim pošljete vaše podatke, oni pa vam za okoli 250 dolarjev oziroma 176 evrov izračunajo ugodne termine za spočetje želenega spola otroka za eno leto vnaprej, tudi za spočetje dvojčkov. Pa ne le to. Računajo tudi datume zanositve, če ne morete zanositi, kljub temu da ste vi in vaš mož zdravi. Uspešnost zanositve s to kozmobiološko metodo je kar petinosemdeset odstotna, medtem ko je uspešnost umetne oploditve, ki upošteva le hormonski ali ovulacijski cikel ženske le petnajst odstotna.

Pri izračunu po metodi dr. Jonasa se namreč upoštevata dva cikla: hormonski ali ovulacijski cikel ter cikel pod vplivom kozmičnega sevanja (imenuje se tudi ciklus spontane ovulacije). Pri tem se določijo le taki datumi, da se otrok rodi zdrav.

Zakaj določiti spol otroka?

Razlogi so povsem praktični. Koliko manj nesrečnih otrok bi hodilo po svetu, če bi bili starši zadovoljni s spolom otroka, ki se jim je rodil. Tudi od odnosa in načina kako starši sprejemajo in ravnajo z otrokom, je namreč odvisno, ali bo ta odrasel v samozavestno odraslo osebo ali pa bo odrasel človek le po zunanjosti. Psihologi pravijo, da otroka za vse življenje najbolj zaznamujejo prav dogajanja v njem in okoli njega od njegovega tretjega meseca spočetja do sedmega leta življenja.

»Še ena uboga reva,« so nekoč mame rekle deklici, ki se jim je rodila, saj so vedele, kakšen odnos je imela družba do žensk v našem okolju. Vse to je v knjigi 'Ogenj, rit in kače niso za igrače' opisala avtorica Milena Miklavčič.

V kulturah bolj vzhodno od nas si vsi za prvorojenca želijo dečka. Če se jim želja ne izpolni, jezo vse življenje stresajo na deklico, ki se je rodila 'namesto' fantka. Z vedenjem, kdaj spočeti dečka oziroma deklico, bi odpravili te življenjske krivice, ki se dogajajo nič krivim otrokom.

Še en primer: starši na kmetiji, si želijo moškega potomca, ki bo prevzel kmetijo, a rojevajo se jim punčke. V preteklosti so kmetije velikokrat propadle, če starši niso dobili primernega naslednika. To so le nekateri od razlogov, zakaj bi določili spol otroka.

»Veliko ljudi si želi drugega otroka drugega spola, pa si tega ne upajo uresničiti. A ta možnost obstaja. Nekateri mi tudi pravijo, kaj se igram boga. Odgovorim jim, da nam je bog dal to, česar živalim ni dal. Razum. In če ga ne uporabite, kaj ste potem?« še pravi Danilo Kaič. Če vas zanima več o tem, mu lahko pišete na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..