Če se je koža poleti rahlo posušila, če je zaradi sonca izgubila vlažnost ali če je postala srbeča, je sedaj idealen čas, da jo nahranimo.

Nanesimo kokosovo olje
Kokosovo olje pozdravi suhe, razpokane ustnice in kožo. Ima antibakterijske lastnosti, ki lahko pomagajo pri aknah, luskavici in ekcemih, ki pogosto nastanejo v zimskih mesecih.

Poskusimo oljna čistila in oljne obrazne serume
Oljna čistila in serumi za obraz omilijo in vlažijo drobne linije in gube. Čistilno olje bo raztopilo ličila in je nežno do kože.

Uporaba B5 serumov deluje protivnetno in vlaži kožo
Ti izdelki vsebujejo hialuronsko kislino, ki potegne vlago iz zraka v kožo. Koža ta serum bolje sprejema kot kremo, zato prodre globlje v telo. Serum nanesemo pod vlažilno kremo.

Zamenjajmo vzglavnik

Bakterije in olja (iz obraza, las in izdelkov za lase) ostajajo na vzglavniku. Med spanjem zapirajo pore ter povzročajo akne.

Vlažilnik
Notranji ogrevalni sistemi nas grejejo, ampak sušijo zrak in povzročajo suho kožo. Dobro je, da imamo v spalnici vlažilnik.

Izogibajmo se antibakterijskim milom

Dr. Jaliman, avtor knjige Skin Rules, pravi da antibakterijska mila sušijo kožo. Če uporabljamo antibakterijska mila, zato ker mislimo, da so zdrava, se motimo. Uporaba antibakterijskih mil znižuje našo odpornost na bakterije.

Preskočimo vročo kopel
Stanje pod vročim tušem je morda blagodejno, a ne za kožo. Pod prho ostanimo le pet minut, nato pa se sperimo z mlačno vodo. Nežno se otrimo z brisačo. Po prhanju in kopanju vedno uporabljajmo vlažilno kremo.

Piling

Pred prhanjem naredimo piling. S tem bomo povečali prekrvitev in odstranili odmrle kožne celice. Takoj ko stopimo izpod tuša, kožo še primerno navlažimo. Zaželena sta kokosovo ali karitejevo maslo.

Naspimo se

Slabo oziroma pomanjkljivo spanje pospeši staranje kože in moti sposobnost kože, da se čez noč regenerira. Tisti, ki slabo oziroma premalo spimo, smo bolj kritični do kože in izgleda.

Zdravo nastavljanje soncu

Pomlad prinaša v življenje več sonca. To je odličen način, da dobimo svoj odmerek vitamina D. Bodimo previdni in se ustrezno zaščitimo. Primerno je kakavovo maslo. Najučinkovitejša zaščita brez krem pa je naslednja: ob koncu zime se vsak dan goli za 10 minut izpostavimo soncu. Lahko v stanovanju, tisti vročekrvnejši pa zunaj. Odmerek vsak dan podaljšujmo za minuto. Do poletja bomo tako zaščiteni, da ne bomo potrebovali zaščitne kreme.

 

S hranili bogata hrana
Koža se ne razlikuje od drugih delov telesa, zato se na njej odraža, kaj vnašamo v telo. Poskusimo se izogniti predelanim živilom in izberimo ekološka, hranljiva.