Če se ne moremo osvoboditi nespečnosti ali če ne moremo razviti spalne rutine, lahko poskusimo še z naravnimi snovmi – zelišči. Pomagala nam bodo hitreje potopiti se v globok in miren spanec.
Če se ne moremo osvoboditi nespečnosti ali če ne moremo razviti spalne rutine, lahko poskusimo še z naravnimi snovmi – zelišči. Pomagala nam bodo hitreje potopiti se v globok in miren spanec.
Koronavirus in najrazličnejši ukrepi za zajezitev le-tega so nas nekoliko osamili od družbe, zato smo velikokrat prijatelja našli v pametnem telefonu, tablici, televizorju, računalniku itd. Čeprav smo se velikokrat potrudili, da bi uporabo pametnih naprav omejili, smo na koncu napravo odložili šele po nekaj urah uporabe. Toda pretirana uporaba takšnih naprav ne razvija samo zasvojenosti, temveč na zdravje negativno vpliva tudi drugače. Govorimo seveda o modri svetlobi, ki jo oddaja zaslon vsake pametne naprave. Ta vpliva na naše psihično zdravje, socializacijo, bolečine in celo na kožo. V nadaljevanju lahko spoznate nekaj negativnih učinkov, ki jih povzroča modra svetloba.
Popiti kozarec vina pred spanjem ne deluje kot nekaj zelo napačnega. Toda občutek užitka in sprostitve, ki izgleda kot idealen način za ton v spanec, ima tudi temno stran. Pitje alkohola pred spanjem bo namreč bolj verjetno zmanjšalo kvaliteto spanja, kot jo povečalo.
Minerali so ključna hranila, ki jih moramo v telo vnesti skozi prehrano, saj jih sami nismo sposobni proizvesti. Obstaja 13 različnih vrst mineralov, katerih pomanjkanje povzroči stranske učinke na naše zdravje in počutje. Minerali so razdeljeni v 2 osnovni kategoriji: makrominerali, ki jih potrebujemo v večjih količinah, in minerali v sledovih, ki jih potrebujemo v manjših količinah. V nadaljevanju pa bomo spoznali, kako nam minerali pomagajo ohranjati naše zdravje in kakšni so simptomi, če jih ne uživamo dovolj.
Vsi smo v določenem obdobju življenja grizli nohte, še posebno kot otroci. Takrat temu nismo posvečali pretirane pozornosti, sploh če je šlo za občasno početje. Toda vsem to ni pomenilo samo občasnega kratkočasenja. Strokovnjaki grizenje nohtov (strokovno onihofagija) dojemajo kot obsesivno-kompulzivno motnjo. Čeprav se takšna motnja ne zdi pretirano nevarna, obstajajo negativne posledice, ki jih to početje povzroča. V nadaljevanju vam bomo tudi predstavili nekaj trikov, kako se te grozne navade odvaditi.